Mi alapján válasszunk tervezőt?

Megvásároltuk a telket vagy éppen a telek választása előtt állunk. Az anyagi lehetőségeinket is feltérképeztük és nagyjából összeállt a fejünkben vagy egy papíron a kép, hogy milyen otthont is szeretnénk.

Ki fogja az álomházat megtervezni? Találunk-e olyan személyt, vagy irodát, aki ugyanazt a víziót látja, mint mi? Vajon ehhez hozzá is tud tenni, vagy ki tudja, illetve ki akarja-e javítani az esetleges téves gondolatainkat? Kire bízhatjuk ezt a feladatot? A megfelelő tervező kiválasztása döntő befolyással lesz álmaink otthonának megvalósulásában.

Építész – nagyon sok kérdésben a segítségünkre lehet

  • Már ott lehet a telek kiválasztásánál és tanácsaival támogathat minket, mert egy rossz telekválasztás lényegesen megdrágíthatja a kivitelezést
  • Ismeri az aktuális betartandó jogszabályokat
  • Gyorsan átlátja ás ráhangolódik az általunk elképzelt otthonra
  • Felhívhatja a figyelmünket az esetleges költségcsökkentő tételekre
  • Megbízható szakembereket ajánlhat szakági tervezéhez, kivitelezéshez vagy akár a lakberendezés és a kertépítés területéről
  • Innovatív, fogékony az új szakmai szempontokra

Tervezési referenciák – nézzünk szét közöttük

Amennyiben nincs ismerős, kolléga, vagy rokon, aki tervezőt ajánlana bátran nézzünk szét az interneten. A referencia munkák beszédesek, tehát szánjunk rá időt és nézzük végig az adott építész oldalán milyen házak kerültek ki a kezéből. Van-e olyan stílusú ház ami közel áll hozzánk, egyáltalán milyen stílusjegyeket hordoznak a házai, ha szinte mindegyik egyforma az is sokat elárul.

Mi alapján válasszunk Tervezőt?
Mi az Építésztervnél több mint 450 családi ház referenciájával és tapasztalatával rendelkezünk házaink között megtalálható a mediterrán, modern, lapostetős, iker és vidéki kúria jellegű ingatlan is.
Amire büszkék vagyunk, hogy nem a fióknak tervezünk referencia házaink felépültek és ideális otthont nyújtanak tulajdonosainak.

Tervező miyen csapattal dolgozik együtt?

Egy olyan tervező aki ajánlani tud szakági tervezőket, lakberendezőt, kerttervezőt, vagy generálkivitelezőt képes és tud is csapatban dolgozni, óriási időt és energiát spórolhat meg nekünk hogy mindezeket nem kell felkutatnunk. Illetve a folyamatos együttműködés, közvetlen kapcsolat segíti a kommunikációt és a gyors, hatékony munkát is.
Mindezek mellett egy tervező aki nemcsak a tervező programig lát, hanem életszerű tapasztalatai vannak, rálát a további munkaterületekre is biztos hogy tisztában van a költségekkel nem fog nekünk óriási kihasználatlan tereket tervezni és folyamatosan tájékoztatni tud a várható költségekről.

Építész szerződés – mit is tartalmaz

Mint mindenben itt is nagy szerepe van a dokumentációnak, az apró betűs részenek. Nem mindegy, hogy az adott tervezési díj amiben megállapodtunk mit is tartalmaz.

Számtalanszor találkozunk már megkezdett tervezési munkával és az elégedettlen leendőbeli háztulajdonos azt mondja, hogy minden újabb vázlattervért újabb összeget számláztak neki, vagy nem volt benne a látványterv elkészítése, stb. Ne gondoljuk azt, hogy a legolcsóbb mindig a legjobb. Mert ilyenkor szoktak előkerülni a plusz költségek és már az olcsó nem is olyan olcsó tervezési munka lesz a végére.

Nálunk nincs meghatározott vázlatterv darabszám, szerződésünkben az ügyfél által elfogadott végleges vázlatterv kerül majd bejelentési tervként elkészítve. Célunk az ügyfél elégedettsége, addig dolgozunk amíg nem mondja az ügyfél, hogy igen, ez az, ebben a házban képzeljük el a családi életünket.

Milyen a személyes benyomás?

Figyeljük meg hogy az első találkozásunkról mennyire figyel ránk a tervező, mennyire érdekli a családi szokásaink, életvitelünk, hobbink, igényeink. Már a tervezés kezdetekor fontos, hogy egy bizalmi kapcsolat alakuljon ki az építész és ügyfele között. Olyan építész akinél azt érezzük hogy nem figyel ránk eléggé, nem nekünk fog otthont tervezni hanem egy következő projektet akar csak letudni.

Mi alapján válasszunk tervezőt? Összességében nagyon fontos hogy a tervező kiválasztásának kérdését alaposan járjuk körbe hiszen az ő általa papírra tervezett ház adja az alapot a mi jövőbeli otthonunknak, és ezek a tervek segítik a kivitelezőt a ház felépítésében.